Samorząd Studentów Politechniki Poznańskiej

Na Wydziale funkcjonuje Rada Samorządu Studentów, będąca częścią Uczelnianej Rady Samorządu Studentów.
Wedle Regulaminu SSPP, zadaniami Wydziałowej Rady Samorządu Studentów są:

 • reprezentowanie studentów wydziału przed władzami wydziału,
 • delegowanie przedstawicieli studentów na egzaminy komisyjne,
 • wyrażanie opinii na temat projektów uchwał organów wydziału, dotyczących spraw studenckich, w tym programów studiów i jakości kształcenia,
 • zgłaszanie organom wydziału własnych propozycji uchwał i decyzji dotyczących spraw studenckich,
 • proponowanie Dziekanowi delegatów spośród studentów do Wydziałowej Komisji właściwej ds. dydaktyki i jakości kształcenia po zasięgnięciu opinii Wiceprzewodniczącego Samorządu właściwego ds. kształcenia,
 • proponowanie Dziekanowi delegatów spośród studentów do Wydziałowych Komisji, w których przedstawiciele studentów mają prawo zasiadać,
 • wybór delegatów spośród studentów do Wydziałowej Komisji Wyborczej,
 • uzgadnianie kandydata do pełnienia funkcji Prodziekana właściwego do spraw studenckich.

 • Obecnie w Wydziałowej Radzie Samorządu Studentów zasiada 13 osób:

  Przewodniczący:
  inż. Bartosz KWAPISZ
   
  Z-ca przewodniczącego:
  inż. Marietta GRAJEWSKA
   
  Członkowie:
  Daria CIEŚLAK
  inż. Agata CZARNECKA
  inż. Aleksandra CZERWIŃSKA
  Weronika FRANKIEWICZ
  Marta KOCUREK
  inż. Agata PAWLIK
  inż. Aleksandra PIASECKA
  inż. Oskar PIECHOWIAK
  inż. Joanna RADOSZ
  Katarzyna SANTOREK
  Wiktoria STACHOWICZ


  Prócz uczestnictwa w pracach związanych z Wydziałem, jako samorządowcy udzielamy się w komisjach SSPP, których działania dotyczą różnych aspektów życia na Uczelni. Dbamy o jakość kształcenia, nawiązujemy i utrzymujemy kontakty z firmami zewnętrznymi, wspomagającymi nasze akcje, organizujemy wydarzenia dla studentów naszego Wydziału i całej Uczelni oraz wspomagamy i nadzorujemy jednostki administracyjne.


  Jesteśmy otwarci na kontakt!
  Przyjmujemy wiadomości na adres email: wtch@samorzad.put.poznan.pl oraz zapraszamy na nasz profil w serwisie Facebook.
  Biuro Samorządu:
  Jana Pawła II 28, 61-139 Poznań (DS-1, pok. 6)
  tel./fax: +48 61 665 27 28
  e-mail: samorzad.studentow@put.poznan.pl
  wtch@samorzad.put.poznan.pl

  Samorząd Studentów
  Politechniki Poznańskiej

  Bal Chemika

  Każdego roku organizowana jest jedyna taka noc, podczas której w fartuchu laboratoryjnym można tanecznym krokiem podbić parkiet i zdobyć za to nagrody. W towarzystwie chemików z wszystkich lat i kierunków naszego wydziału, możemy bawić się, jeść i tańczyć do upadłego. Bal ten daje też jedyną okazję na studiach do pipetowania ustami.

  wtch wtch

  Speed Dating

  Wspólnie z Radą Samorządu Wydziału Informatyki i Telekomunikacji mamy przyjemność zebrać najpiękniejsze Panie i najprzystojniejszych Panów z Politechniki Poznańskiej oraz całego Poznania i okolic na niepowtarzalną serię szybkich randek. Takie nagromadzenie singli na m2 daje statystycznie ogromne szanse na znalezienie miłości, a czymże jest miłość jak nie czystą chemią?

  wtch

  Karpicko

  Wydarzenie skierowane do pierwszorocznych studentów Politechniki Poznańskiej, rozpoczynających dopiero swoją przygodę ze studiami. Jest to tydzień integracji, szkoleń i dobrej zabawy, odbywający się rokrocznie w ośrodku wypoczynkowym w podpoznańskim Karpicku. Znajdzie się tutaj wszystko - kurs uczelnianego savoir vivre, szkolenia z pracy w zespole, pokazowe lekcje tańca czy sesja w laserowego paintballa.

  wtch

  Polibuda Open Air

  Nasza najgłośniejsza akcja - jeden z przystanków na mapie studenckiego maja w Poznaniu - POA. Rockowe klimaty, spędzenie wieczoru na kampusie z przyjaciółmi przy wielu atrakcjach i niezapomniane przygody podczas całego festiwalu to wizytówki tej imprezy. Wykonawcy tacy jak Łydka Grubasa, Nocny Kochanek, Luxtorpeda, Bracia Figo Fagot, C-BooL czy Kalwi&Remi dostarczają wrażeń muzycznych, a Samorząd dba o to, żeby wszystko przebiegało bezpiecznie i wspaniale.

  wtch

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Jest to jedna z naszych corocznych, większych akcji. Tworzymy największy sztab w zachodniej Polsce i na chwilę obecną co roku pobijamy swoje rekordy zebranych pieniędzy! Przy wsparciu Uczelni, jak i partnerów zewnętrznych, jesteśmy mocnym punktem na WOŚP-owej mapie Polski - choćby w 2020 zbierało z nami 850 wolontariuszy. Dzięki wspólnym wysiłkom w 2020 udało się uzbierać 481 097,67 złotych.

  wtch